Холодне копчення. Основні правила
Спосіб приготування домашньої ковбаси при температурі копчення до 40 градусів називається холодним копченням на трісці.
Ви можете створити таку температуру, якщо роз'єднаєте коптильную камеру і вогнище. Дим тріски проходить в камеру по спеціальній трубі і за рахунок цього виходить сирокопчений продукт. Приготування таким способом займе кілька днів або більше.
На малюнку Ви можете побачити приклад коптильні холодного копчення:
Щоб уникнути ситуації з отриманням недокопченої ковбаси на трісці потрібно під час копчення підвішати ковбасу на будь-які гачки або гілки. Також потрібно простежити, щоб дим тріски міг надходити рівномірно і постійно.
Зверніть увагу на вибір тріски, від неї залежить смак і аромат Вашої ковбаси. Для того, щоб Ви могли найточніше підібрали яка саме тріска Вам потрібна, ми спеціально підготували статтю про правильний вибір тріски для копчення м'ясних і рибних виробів в категорії "Тріска для копчення".
При холодному копченні на фруктової трісці фарш в ковбасі зменшується в розмірі і сама ковбаса втрачає вологу. Тому фарш потрібно набивати щільно в колагенову оболонку, щоб не залишити повітря всередині.
Лайфхак: якщо замість декількох великих ковбас зробити більше, але менших, то буде нижча ймовірність того, що Ви залишите повітря всередині них.
Коли Ви помітите, що Ваша ковбаса змінила колір на золотистий і колагенова оболонка стала сухою та зморщеною, тоді вітаємо - Ваше страва готова до вживання. Смачного!